به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛حسین کلانتری در حاشیه افتتاح مرکز رشد دهدشت که به صورت ویدئو کنفرانس در یاسوج و با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: به فناوران و واحد های فناورانه و پارک علم و فناوری توجه ویژه خواهد شد زیرا که پیشرفت همه جانبه کشور در گرو حمایت از آنهاست.

وی افزود: رقابت در دنیای امروز شدید بوده و باید شرکت های فناور بسیار توانمند شوند و البته همت فناوران شرکت های دانش بنیان استان ستودنی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر امروز به استان از اقدامات رو به رشد شرکت های دانش بنیان و فعالیت هایی که در پارک علم و فناوری شکل گرفته است، رضایت داشتند.

کلانتری با بیان اینکه در این سفر نیاز های واحد های فناور استان در بازدید از نمایشگاه فناورانه بررسی و قول های مساعدی برای حمایت از این واحد ها داده شد، افزود: البته بخش هایی به استان ارجاع داده می شود و حمایت های زیرساختی و مالی از آن ها انجام می شود.

نماینده عالی دولت در استان، عنوان کرد: در موضوع کرونا فعالیت های شرکت های دانش بنیان کشور چشمگیر بوده و در عرصه بین المللی درخشیده اند و تمام نیاز های نظام سلامت ( از قبیل ونتیلاتور و واکسن) پیشرو بوده اند.

کلانتری با اشاره به خدمات نظام در تمامی حوزه ها در کهگیلویه و بویراحمد، تاکید کرد: در حوزه سلامت تعداد تخت های بیمارستانی ۲ برابر شده و همچنین خدمات دولت در زمینه مسکن روستایی در استان افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: ظرف حدود یک سال گذشته افزون بر ۲ هزار مسکن برای روستاییان آماده شده و ۱۵۰۰ واحد دیگر نیز تا پایان دولت تکمیل می شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در این دولت یک و نیم برابر ۳۵ سال گذشته در حوزه مسکن این استان خدمات ارائه شده است.

کلانتری تصریح کرد: از سال ۹۲ تاکنون میزان بزرگراه ها از ۵۰ کیلومتر به ۴۲۰ کیلومتر در استان رسیده و بیش از ۴۰۰ کیلومتر دیگر در دست اجراست.

وی در بخش دیگری از سخنانش، بیان کرد: نوع نگاه دکتر ستاری به جامعه نخبگان و فناوران حمایتی همه جانبه است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: