به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛علی حسن مظاهری، رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، از پوشش بیمه ای تمامی مددجویان این نهاد در استان خبر داد و اظهار داشت: براساس ضوابط درمان و بیمه، هزینه های بیماران بستری افراد روستایی و شهری تحت حمایت با دفترچه بیمه سلامت تا سقف ۹۰ درصد تقبل می شود.

وی افزود: همچنین کمیته امداد با ارائه خدمات بیمه مکمل هزینه پرداختی بیماران بستری شده در بخش های درمانی را به میزان پنج درصد جهت بیماران تحت حمایت روستایی و ۱۰ درصد بیماران تحت حمایت شهری را به مددجویان پرداخت می کند. 
مظاهری تصریح کرد: مساعدت به بیماران تحت حمایت که در حوزه های پاراکلینیکی دولتی درمان می شوند ۷۰ درصد هزینه را بیمه پایه قبول کرده و ۳۰ درصد دیگر را کمیته امداد از طریق بیمه مکمل به مددجویان پرداخت می کند.
 
 وی تأکید کرد: بیماران تحت حمایت از قبل مشورت های لازم را از طریق کارشناسان درمانی مستقر در ادارات کمیته امداد دریافت می کنند تا در روند پرداخت هزینه با مشکلی مواجه نشوند. 
 
رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: تست کرونای مددجویان تحت حمایت در روند خدمات دهی بیمه سلامت طرف قرارداد کمیته امداد در بیمارستان شهید جلیل یاسوج با رعایت نظام ارجاع به صورت رایگان، انجام می پذیرد.
 
مظاهری اظهار کرد: از ابتدای اپیدمی بیماری کرونا تاکنون بیش از پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال جهت تهیه ماسک و ملزومات بهداشتی به منظور  پیشگیری از ابتلای مددجویان کمیته امداد استان به بیماری کرونا توسط این نهاد برای آنان هزینه شده است. 
 
وی گفت: از طرف کمیته امداد جهت کمک به خانواده های تحت حمایتی که فردی از خانواده خود را در اثر بیماری کرونا ازدست داده اند، درصورت تایید وزارت بهداشت، از مبلغ پنج  تا ۱۰ میلیون تومان به سرپرست خانواده متوفی کمک بلاعوض پرداخت می کند و در غیر این صورت دو تا چهارمیلیون تومان پرداخت می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: