به گزارش برنا خراسان جنوبی، کاظمی در گردهمایی معاونین اداره کل مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق در بیرجند از طراحی جدید برای تربیت مربی امور تربیتی با رویکرد مهندسی فرهنگی، آسیب‌های اجتماعی، سواد رسانه‌ای و آگاه به متد‌های روز تربیتی از اول مهر سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: لازمه تسریع در دست یابی به اهداف سند تحول، گذر از نظام مبتنی بر آموزش صرف به سوی موقعیت‌های تربیتی رشد مدار است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، تربیت را ایجاد رفتار مطلوب پایدار به صورت تدریجی و تکاملی دانست و افزود: مدیران و مربیان تربیتی فرماندهان خط مقدم جبهه‌ی تعلیم و تربیت در این شرایط سخت کرونایی هستند.

وی از مربیان تربیتی به عنوان الگو‌های ملموس نظام تعلیم و تربیت اسلامی، ایرانی یاد کرد و افزود: لازمه اثر گذاری فرایند‌های تربیتی در مربیان، ایمان، اخلاص و بروز و ظهور این فرایند‌ها در گفتار و سیره عملی مربی است.

کاظمی، عامل اصلی وجود تضاد‌ها در جامعه را کمبود انسان‌های عالم عامل و الگو دانست و گفت: داشتن تفکر راهبردی، مشارکت و بسیج همگانی برای اجرای تفکر راهبردی، تزریق نگاه یاورانه در بدنه مدیریتی، انتقاد پذیری و داشتن برنامه راهبردی، ۵ عامل موفقیت در حوزه تربیت به شمار می‌روند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، از تربیت به عنوان محصول مشترک و برون داد سه نهاد بزرگ خانواده، مدرسه و جامعه یاد کرد و افزود: تربیت تنها در کلاس درس اتفاق نمی‌افتد از این رو ضروری است، مدیران مدارس، الگو‌ها و موقعیت‌های تربیتی را در تمام ساحت‌ها برای معلمین و مربیان خلق کنند.

به گفته کاظمی موقعیت‌های تربیتی در حوزه پرورشی فرهنگ ساز بوده و لازمه این فرهنگ سازی توجه وافر به تشکل‌های دانش آموزی در راستای ایجاد تمدن نوین اسلامی و گام دوم انقلاب است.

در این مراسم از اپلیکیشن شهدای دانش آموز فرهنگی و گام دوم انقلاب و طرح جامع توسعه اردوگاه ملی ولایت رونمایی شد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: