به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 147 بیمار در بیمارستان های استان بستری می باشند که 40 نفر مبتلای قطعی و 11 نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 24787 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: از 1130 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج که شامل تست های PCR و سریع می باشند حدود 9 درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بود.

دکتر یزدانپناه تصریح کرد: بزرگ‌ترین سهم در انتقال بیماری را  دورهمی های کوچک خانوادگی داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: از مردم شریف استان تقاضا میکنیم دورهمی، تجمعات و مراسمات خود را به حداقل رسانده و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به سلامت جامعه کمک نماییم.باتوجه به شروع عملیات بازسازی منطقه زلزده سی سخت ، بنظر می رسد دیگر نیاز به نیروی امدادی نمی باشد و هموطنان عزیز کمک های غیر نقدی را توسط افرادی بفرستند ولی در این موقعیت زمانی برای بازسازی منازل خود بیشتر به کمک های نقدی نیاز دارند که می توانند بوسیله موسسات و یا نهادها در اختیار زلزله زادگان قرار دهید.

امیدواریم خدمت رسانی به زلزله زدگان باعث مبتلا شدن آنها به ویروس کرونا نشود .از امروز نیز تست های سریع کرونا در ورودی های شهر سی سخت برای کنترل بیماری کرونا از افراد غیر بومی انجام می شود.

وی اذعان داشت: بی شک با مشارکت آگاهانه و مسئولانه مردم و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات می توان از ورود استان به پیک بعدی کرونا جلوگیری نماییم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: