به گزارش برنا خراسان جنوبی؛ آقای ملانوری استاندار در جریان بازدید از کارخانه سیمان باقران و حضور در مراسم افتتاح آسیاب شماره ۲ این مجموعه تولیدی، خاطرنشان کرد: با پیگیری هایی که صورت گرفت ۱۸۶ میلیارد تومان از وثایق کارخانه سیمان باقران آزاد شد که این اقدام به نوعی بازگشت سرمایه به خزانه این مجموعه است.
وی تأکید کرد : این رقم، معادل ۱۰ ماه تولید کارخانه می باشد.
استاندار، ضمن تشکر از مدیریت و سرمایه گذاران کارخانه که با فعالیت خود به تولید و اقتصاد استان کمک می کنند، گفت: اگر چه بانک ها هم به دنبال شود خود هستند اما در راستای صرفه و صلاح استان، کمک به تولید، اشتغالزایی و از همه مهمتر ایجاد انگیزه در سرمایه گذار بخش خصوصی، این وثایق آزاد شد.
ملانوری با اشاره به این که خیلی ها این کار را غیرممکن می دانستند، متذکر شد: با اراده، برنامه ریزی، همراهی، تلاش و ممارست توانستیم ناممکنی را ممکن سازیم.
وی از اقدام سرمایه گذاران برای راه اندازی آسیاب شماره ۲ گفت و تصریح نمود: این آسیاب با بیش از ۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره برداری رسید و کمک قابل توجهی به تولید سیمان خواهد کرد.
به گفته وی؛ افزایش تولید فرآورده در این کارخانه به رونق اقتصادی استان و کشور کمک می کند.
استاندار در بخش دیگری از سخنانش به سفر خود به شهرستان درمیان اشاره کرد و گفت: درمیان، شهرستانی است که به واسطه همجواری با مرز، ترکیب جمعیتی متشکل از اهل تسنن و تشیع، فعالیت های اقتصادی، تولید محصولات کشاورزی مثل زرشک و فرآورده های دامی و طیور، شرایط مطلوبی دارد.
ملانوری اظهار داشت: ما به دنبال این هستیم که با برنامه ریزی مناسب، زمینه فعال شدن ظرفیت های شهرستان را فراهم کنیم تا ضمن کمک به افزایش سطح درآمد مردم، مانع مهاجرت شده و به پایداری امنیت در منطقه کمک کنیم.
به گفته وی؛همراهی بخش خصوصی و متنفذین باعت می شود روز به روز بیشتر بر مشکلات فائق آییم و درمیان را به شهرستانی کاملاً برخوردار تبدیل کنیم.
وی درخصوص هدف از سفر به درمیان نیز گفت: تشکر از زحمات مدیران، دیدار با علما و نخبگان، رصد مسایل اجرایی، اطلاع از مشکلات موجود و برنامه ریزی برای رفع موانع حوزه اشتغال از اهداف این سفر بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: