به گزارش برنا خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی گفت: با برنامه‌های دولت در سال‌های گذشته استان خراسان جنوبی به کارگاه عملیاتی و عمرانی تبدیل شده است.

حمید ملانوری شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان خراسان جنوبی که با حضور وزیر ورزش و جوانان در شهرستان مرزی زیرکوه برگزار شد افزود: در ح در مناطق شهری و روستایی استان است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: اقدامات خوبی در حوزه‌های ورزشی استان انجام شده و ۱۱ پروژه هم با اعتبار بیش از ۳۵ میلیارد تومان در این سفر کلنگ‌زنی می‌شود که قابل تقدیر است.

وی تصریح کرد: در سایه وحدت و همراهی مسوولان و مردم اقدامات جهش‌وار در منطقه شکل می‌گیرد و با توجه به اینکه خراسان جنوبی با ۱۵۱ هزار کیلومتر وسعت سومین استان پهناور کشور و بیست و هشتمین استان از نظر جمعیت است برای پوشش جمعیت پراکنده خدمات‌رسانی سخت‌تر از دیگر استان‌ها است.

ملانوری افزود: برای مثال در بخش گیرنده دیجیتال برای پنج هزار نفر ۶ ایستگاه را افتتاح کردیم که شاید در استان دیگر با یک دکل ارتباطی ۵۰ هزار نفر زیر پوشش قرار گیرند و این روند برگرفته از وسعت استان است.

وی با اشاره به اینکه ذخایر بزرگ معدنی در این استان وجود دارد گفت: خراسان جنوبی از نظر ذخایر معدنی نظیر زغال‌سنگ، سنگ آهن، سنگ گرانیت، سرب و روی غنی است و محصولات خاص کشاورزی شامل زرشک، زعفران و عناب در این استان تولید می‌شود که توسعه کشت گلخانه‌ای هم در دستور کار است.

استاندار خراسان جنوبی افزود: ظرفیت خوب گردشگری با چهار اثر ثبت جهانی و بیش از ۹۰۰ اثر ثبت ملی این منطقه را به خاستگاه گردشگری تبدیل کرده و ۲ کریدور اصلی که خراسان جنوبی را به استان‌های دیگر وصل می کند می‌تواند نقش مهمی را در صنعت گردشگری استان ایفا کند.

وی گفت: در حوزه منابع انسانی هفت پدر علم ایران، دانشگاه‌ها، مراکز رشد و نخبگان و علوم مختلف نشان از ظرفیت توسعه‌ای در این استان است اما با وجود این ثروت‌ها از کمبودهایی هم رنج می‌بریم.

ملانوری بیان کرد: در بخش جاده‌ای، ارتباطات و فرآوری محصولات کشاورزی مشکلات خاص داین وجود فعالیت‌های خوبی در این حوزه شکل گرفته و ستاد توسعه شود.

وی گفت: اگر این پروژه‌ها به نتیجه برسد بخشی از مشکلات توسعه‌ای در استان مرتفع می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان عصر امروز – چهارشنبه – برای حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بررسی روند پیشرفت طرح‌های مختلف و افتتاح چند طرح‌ ورزشی وارد خراسان جنوبی شد.

مسعود سلطانی‌فر که وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی است پس از ورود به بیرجند راهی شهرستان زیرکوه شد تا در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان شرکت کند که در این شهرستان مرزی در حال برگزاری است.

وزیر ورزش و جوانان فردا (پنجشنبه) با سفر به شهرستان‌های قاینات، سرایان، فردوس، بشرویه و طبس، طرح‌های ورزشی را افتتاح می‌کند و بازدید از طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی از دیگر برنامه‌های چهارمین سفر سلطانی‌فر به خراسان جنوبی است.

۵۵ پروژه به مساحت ۱۱۹ هزار و ۹۶۰ متر مربع و اعتبار هزینه شده ۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی افتتاح و عملیات اجرایی ۱۱ پروژه با مساحت ۶۹ هزار و ۴۰۰ متر مربع و اعتبار پیش بینی شده ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آغاز می‌شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر، مدیرکل امور استان‌ها، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان وی را در این سفر ۲ روزه همراهی می‌کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: