به گزارش برنا خراسان جنوبی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌جنوبی گفت: از ۳۰ اسفند ۹۹ تا ۱۳ فروردین امسال، ۳ هزار و ۴۱۵ نفر ار موزه‌های استان بازدید کردند.

رمضانی با بیان اینکه در نوروز ۹۹ تمامی موزه‌های استان به دلیل کرونا تعطیل بود، افزود: موزه‌های استان در نوروز ۹۸، ۱۴ هزار و ۷۲۵ نفر بازدیدکننده داشت.

وی با اشاره به اینکه بیشترین بازدید‌ها نوروز امسال مربوط به موزه‌های بیرجند و سپس موزه‌های سرایان، طبس، قاین و فردوس بوده است گفت: موزه باستان‌شناسی بیرجند با هزار و ۲۷۱ نفر بیشترین بازدیدکننده را داشت.

موزه مردم‌شناسی بیرجند نیز با هزار و ۱۵۰ نفر و موزه مشاهیر و مفاخر استان واقع در باغ و عمارت جهانی اکبریه، با ۴۲۳ نفر بازدید کننده نیز در جایگاه بعدی قرار داشتند.
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان‌جنوبی افزود: در نوروز امسال همچنین ۸۰۳ هزار و ۲۳۳ نفر از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی استان بازدید کردند.
 
رمضانی گفت: در این مدت ۳۱۱ مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی و دفاتر خدمات مسافرتی انجام که ۷۳ فقره تذکر، ۶۴ مورد تشویق و ۱۳ اخطار کتبی به صاحب این اماکن داده شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: