به گزارش برنا خراسان جنوبی؛ بحث و تبادل نظر پیرامون روند اجرای کار، پیشرفت فیزیکی پروژه انتقال آب به استان و برنامه های پیمانکار برای شتاب بخشی به کار پروژه از مهمترین دستورکارهای این نشست بود.
استاندار در این نشست با اشاره به این که خراسان جنوبی، استانی کم بارش و کم آب است، خاطرنشان کرد:انتقال آب به استان، اتفاق بزرگی در راستای تحقق برنامه های توسعه ای منطقه می باشد.
ملانوری ضمن تشکر از نظر مساعد دولت مبنی بر اجرای این پروژه و انتقال آب به خراسان جنوبی، گفت: اجرای این طرح به ما کمک می کند از آب خلیج‌ فارس در رفع نیاز صنایع و معادن استان استفاده کنیم.
این نشست با حضور اعضای مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به خراسان جنوبی برگزار شد.
شایان ذکر است:  ۲۴ اسفندماه سال ۹۹ و طی مراسم بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های ملی وزارت صمت که به صورت ویدئو کنفرانسی و با حضور رئیس جمهور برگزار شد، طرح انتقال آب خلیج فارس به خراسان جنوبی به طور رسمی آغاز شد.
در جریان مراسم بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های ملی وزارت صمت که قطعه دوم خط یک انتقال آب خلیج فارس به سرچشمه و قطعه سوم خط یک انتقال آب خلیج فارس به اردکان به بهره برداری رسید، به صورت همزمان، عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب خلیج‌فارس به استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی، همچنین عملیات اجرایی خط سوم انتقال آب خلیج‌فارس به استان اصفهان و عملیات اجرایی انتقال آب دریای عمان از چابهار به زاهدان نیز آغاز شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: