به گزارش برنا خراسان جنوبی؛ محمد فرهادی با بیان این مطلب در جلسه بررسی کوچ بهاره عشایر استان، از خدمات دستگاه های اجرایی متولی امور عشایر تقدیر کرد.
وی با اشاره به خشکسالی بی سابقه و شدید امسال و همزمانی کوچ بهاره عشایر استان با موج چهارم بیماری کرونا خاطرنشان کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته باید به امور جامعه عشایری نگاه ویژه ای شود.
به گفته وی ؛ جامعه پرتلاش عشایری، هم در تولید و هم در تأمین امنیت نقش بسزایی دارند.
معاون استاندار، توجه به مقوله آموزش را برای جامعه عشایری مهم ارزیابی کرد و تصریح نمود: برنامه های آموزشی ارائه شده توسط اداره کل امور عشایری و جمعیت هلال احمر استان بسیار ارزشمند است و باید استمرار یابد.
فرهادی به مسئولیت فرمانداران در بسیج امکانات شهرستانی در جهت خدمت به جامعه عشایری اشاره کرد و گفت: امورات جامعه عشایری باید با محوریت فرمانداران در شهرستان ها، به طور ویژه پیگیری شود.
وی توجه ویژه به ایل راه های عشایری را مورد تأکید قرار داد و افزود: با توجه به اینکه هنوز در ابتدای سال ۱۴۰۰ قرار داریم، فرمانداران در کمیته برنامه ریزی شهرستان ها با نگاه ویژه ای به این موضوع نگاه کنند.
معاون استاندار بر لزوم رعایت پرتکل های بهداشتی توسط جامعه عشایری تأکید کرد.
فرهادی تصریح نمود: با توجه به شیوع موج چهارم بیماری کرونا در کشور، جامعه عشایری نیز همچون همه مردم، باید پروتکل های بهداشتی را بیش از پیش رعایت نمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: