به گزارش برنا خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از پوشش ۲.۶۲ درصدی واکسیناسیون کرونا در  جمعیت مورد هدف بالای ۱۶ سال کشور خبر داد و گفت: این آمار در خراسان جنوبی در جمعیت هدف ۳.۳۲ درصد است.

دهقانی با بیان اینکه ۴ مرکز تجمعیی در شهرستان‌های استان راه اندازی شده که این مرکز در بیرجند از هفته گذشته در حال فعالیت است گفت:در شهرستان‌های طبس، فردوس و قاین هم این مراکز آماده شده که در شهرستان طبس روز پنجشنبه تزریق واکسن را شروع کردند و در شهرستان‌های فردوس و قاین از امروز این مراکز  واکسیناسیون را آغاز کردند.

وی با اشاره به واکسیناسیون ۷۵ درصد گروه‌های هدف افراد ۸۰ سال به بالا در خراسان جنوبی گفت: افرادی از این گروه که هنوز واکسینه نشده اند میتوانند بدون نوبت به مراکز تجمعیی و خودرویی تزریق واکسن مراجعه کنند و واکسینه شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: گروه سنی ۷۵ سال به بالا هم که با آنها تماس گرفته می شود میتوانند به این مراکز مراجعه کنند و تاکنون ۱۶.۳۲ دهم درصد از این گروه سنی واکسینه شده اند.

دهقانی گفت : گروه سنی ۷۰ تا ۷۴ سال هم میتوانند به سامانه salamat.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند و بعد از دریافت محل تزریق واکسن به مراکز مراجعه کنند و واکسینه شوند.

وی افزود : با دریافت ۲۱ هزار و۹۶۰ دز واکسن جدید مجموع کل واکسن‌های دریافتی استان به ۵۴ هزار ۵۰۶ دز رسیده است .

دکتر دهقانی به روند کاهشی موارد بستری و سرپایی در استان اشاره کرد و گفت:در اوج پیک چهارم کرونا ۱۸۷ بیمار مثبت بستری در طول هفته داشتیم که این روند در هفته‌های بعد از آن روند کاهشی داشت.
وی گفت : در رعایت پروتکل‌ها و بازدید‌های هفته گذشته، در صنوف استفاده از ماسک حدود ۹۲ درصد، در ادارات  ۹۸.۳ دهم بوده و در مرز‌های استان  ۹۰ درصد مشاهده شده است.

دهقانی افزود : از همه رانندگان ایرانی که وارد کشور میشوند تست گرفته شده که تا کنون مورد مثبتی دیده نشده است.

استاندار خراسان جنوبی در این جلسه گفت:مهم‌ترین موضوعی که در پیش روی ماست و باید برای مدیریت آن برنامه ریزی کنیم انتخابات است
آقای ملانوری با اشاره به اینکه به زودی تبلیغات نامزدها گفت: اگر تجمعات تبلیغاتی شکل بگیرد و مدیریت نشود، دچار یک چالش جدی خواهیم شد.

وی گفت: برای مشارکت مردم در انتخابات باید مکان انتخابات بر اساس آخرین رنگبندی، وضعیت سالم و امنی فراهم شود .

آقای ملانوری افزود: طبق اعلام ستاد کرونای کشور از این پس نماز جمعه‌ در همه استان‌ها و شهرستان‌ها با هر نوع رنگبندی با رعایت دستور العمل‌ها و در فضای باز در شهرستان‌های قرمز با ۷۰ نفر در شهر‌های نارنجی با ۱۰۰ نفر برگزار می شود. 

وی گفت: طبق آخرین گروه بندی مشاغل، سینما‌ها از گروه ۳ خارج شدند و در گروه ۲ قراز گرفتند و طبق ضوابط و رعایت دستور العمل‌ها میتوانند فعالیت کنند.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی هم در این جلسه گفت:در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی و ستاد استانی از ابتدای سال جاری بیش از ۸ هزار و ۹۰۰ جریمه ۲۰۰ هزار تومانی، بیش از ۴۴۰ جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و بیش از ۱۵۰ جریمه یک میلیون تومانی ثبت شد.

سردار فرشید افزود: در هفته گذشته هم شاهد رعایت تردد‌ها در ساعات ۱۰ شب تا ۳ صبح بودیم و مردم رعایت کردند.
وی گفت: همچنین به رانندگان متخلفی که به مصوبات ستاد توجه نمی کنند بیش ۱۸ هزار و ۴۰۰ پیامک ارسال شده و بیش از ۵۰ هزار تذکر لسانی در ورودی‌های شهر و تردد‌های شبانه به رانندگان داده شده است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: