به گزارش برنا خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۳ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۴۲ بیمار جدید شامل ۱۰ بستری و ۳۲ موردسرپایی شناسایی شدند.

مهدی زاده افزود: از این تعداد ۱۵ مورد از بیرجند، ۱۸ مورد از قاین، شهرستان‌های زیرکوه و نهبندان هر کدام سه مورد و از شهرستان‌های خوسف، سرایان و فردوس هر کدام یک بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

وی گفت: همزمان از  ۲۲۵ آزمایش سریع کرونا ۳۴ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۲۰۱ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۸۲ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۱۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴ نفر نامساعد است.

وی افزود: طی شبانه روز گذشته ۳۴ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۴۴ بیمار شامل ۱۵ بیمار ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۰ هزار و ۵ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می برند.
وی گفت: همچنین در شبانه روز گذشته هزار و ۱۹۳ نفر در استان واکسن نوبت اول دریافت کردند که به این ترتیب مجموع افرادی که واکسن نوبت اول دریافت کردند به ۳۸ هزار و ۸۱۰ نفر رسید.
مهدی زاده افزود: در شبانه روزگذشته همچنین ۳۹ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند که به این ترتیب مجموع افرادی که واکسن نوبت دوم را دریافت کردند به ۳ هزار و ۶۹۵ نفر رسید.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: