به گزارش برنا از اراک، حجت‌الاسلام عباس دانشی در نشست بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد، افزود:  شخصیت حضرت امام خمینی(ره) بر سه محور عقلانیت، معنویت و عدالت استوار بود که  در آثار و سخنان ایشان به خوبی مشهود است و این مسائل مهم باید در تمامی لایه‌های مختلف جامعه جاری باشد. 

وی ادامه داد: ملت ایران در قالب مردم‌سالاری دینی همچنان بر سر آرمان‌ها و ارزش‌های مکتب امام خمینی(ره) ایستاده‌اند و دسیسه های روزانه دشمن را ۴۲سال پس از گذشت پیروزی انقلاب ، خنثی می‌کنند اما ترویج و تشریج مکتب بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان بیش از گذشته احساس می‌شود. 

 مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: امام (ره) با طرح نظریه ولایت فقیه ثابت کرد که جامعه اسلامی آمادگی دارد تا ولایت و سرپرستی خودش را در امتداد امامت بیابد و خود را در شعاع نورانیّت ولایت معصومین (ع) قرار دهد و این رویکرد مقدس باید در جامعه حفظ شود. 

حجت‌الاسلام دانشی بیان کرد: با توجه به تقارن ایام ارتحال امام خمینی(ره) با ایام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، باید از بیانات ایشان در خصوص مشارکت مردم در سرنوشت خود استفاده شود و به ‌صورت دست‌نوشته در فضاهای مختلف شهری نصب شود. 

وی ادامه داد: برنامه اصلی سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در استان مرکزی روز پنج‌شنبه ۱۳ خرداد از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح در فضای بیت تاریخی امام راحل در خمین با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با سخنرانی آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برگزار می‌شود. 

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: همچنین صبح روز جمعه از ساعت ۹ در حزوه علمیه امام خمینی(ر ه) اراک و از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه در مصلی بیت‌المقدس اراک برنامه‌هایی در خصوص سالگرد حضرت امام خمینی(ره) با حضور سخنرانان کشوری تدارک دیده شده است. 

حجت‌السلام دانشی گفت: روز یکشنبه ۱۶ خرداد همزمان با ۲۵ شوال و سالروز شهاردت امام جعفر صادق نیز هیات‌ها و دستجات عزاداری با رعایت دستوراعلمل‌های بهداشتی از میدان شهدا حرکت و تا مصلی بیت‌المقدس به عزاداری و سینه زنی برای آن امام همام می‌پردازند. 

وی برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب وصیت‌نامه امام خمینی(ره) همراه با ارائه جوایز ارزنده، نصب بنر در سردرب ادارات دولتی و خصوصی، اجرای برنامه‌های بصیرت افزایی و شناخت آرمان‌های امام خمینی(ره) از دیگر برنامه‌های شوراهیا هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی در سالروز ارتحال امام راحل و قیام ۱۵ خرداد است

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: