به گزارش برنا خراسان جنوبی حسن عزیزی مدیر کل ورزش و جوانان استان ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین حاضر در جلسه گفت : با توجه به اینکه موضوع ازدواج به عنوان یکی از مهمترین پدیده های اجتماعی مطرح می باشد ، مقام معظم رهبری بارها در حوزه ترویج ازدواج به صورت آگاهانه ، پایدار ،همگام و آسان تاکید کردند . 

وی در ادامه افزود : ما باید هم افزایی بیشتری در حوزه ازدواج آسان ، آگاهانه،بهنگام و پایدار داشته باشیم و یکی از این حوزه ها ، حوزه فرهنگ سازی می باشد .

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین رویکرد ما رویکرد فرهنگ سازی است ، گفت : یکی از این مسائل ترغیب جوانان به ازدواج آسان و موفق و دیگری تسهیل ازدواج جوانان با فراهم کردن بستری برای جوانان و زوجین کم بضاعت و بی بضاعت است که بتوانند یک بستر آسان و موفق را برای ازدواج فراهم کنند . وی تصریح کرد : موضوع دیگر موضوع توانمند سازی می باشد که اگر بخواهیم زنجیره های ازدواج موفق را در بحث وظایف فرابخشی دستگاه های اجرایی نام ببریم موضوع فرهنگ سازی ،توانمند سازی و تسهیل سازی مد نظر می باشد .

نفیسه نخعی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در این جلسه گفت : خوشبختانه استان خراسان جنوبی در مباحث ازدواج جزو استان های برتر و از نظر طلاق هم استان بیست و هفتم کشور هستیم ولی به هر حال آنچه که انتظار داریم این است که چون استان ما، سابقه فرهنگی بالایی دارد امیدواریم که همین موارد مختصر را هم نداشته باشیم .

مهدی قناد سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان با بیان اینکه کمیته ازدواج و خانواده یکی از کمیته های ذیل ستاد ساماندهی امور جوانان استان می باشد گفت : ما در این کمیته برنامه های خاص حوزه جوانان را بررسی و می بایست رسیدگی کنیم و اهم موضوعات و مسایل اتخاذ شده را در ستاد ساماندهی امور جوانان استان به بحث و نظر ، در خصوص ازدواج و خانواده با حضور استاندار و مدیران کل دستگاه های اجرایی بپردازیم .

وی افزود : این جلسه به منظور هم افزایی بین دستگاه های اجرایی در خصوص کارهای انجام شده و اقداماتی که توسط دستگاه های متولی بحث ازدواج و خانواده صورت گرفته است برگزار شده است . وی افزود : ما ۱۵۷ کارگاه آموزشی قبل ، حین و بعد از ازدواج را با هدف نهادینه سازی آموزش پیش از ازدواج به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در بروز آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق ، افزایش دانش و بینش جوانان در آستانه ازدواج در امر انتخاب همسر مناسب و کمک به فرایند تصمیم گیری جوانان در آستانه ازدواج برگزار کردیم .

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: