به گزارش برنا خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۱۶۶ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۴۶ بیمار جدید شامل ۱۹ بستری و ۲۷ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۱۸ مورد از بیرجند، شهرستان‌های سربیشه و نهبندان هرکدام هشت مورد، از فردوس ۳ مورد، شهرستان‌های خوسف، درمیان و قاینات هر کدام دو مورد و از شهرستان‌های بشرویه، طبس و سرایان هرکدام یک مورد جدید از بیماری کرونا شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت:همچنین از ۸۶۳ تست سریع کرونا در شبانه روز گذشته ۱۹۰ مبتلای جدید شناسایی شد.

وی گفت: در حال حاضر ۲۱۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۷۶ نفر  دارای تست کرونای مثبت هستند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۱۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال یک نفر وخیم است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۵۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۴۲ بیمار شامل ۱۲ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۱ هزار ۴۰۲ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۶۳ هزار ۳۳۶ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که۲۲ هزار و ۴۰۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

وی افزود: در شبانه روز گذشته با ۲ مورد جدید فوت، تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۲۹ نفر افزایش یافت.


وی گفت: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند ۴۴ هزار و ۷۴۳ نفر رسید و تاکنون ۲۳ هزار و ۷۷۷ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: