به گزارش برنا خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۹۵ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۳۴ بیمار جدید شامل ۱۴ بستری و ۲۰ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۱۵ مورد از بیرجند، طبس ۶ مورد، شهرستان‌های سربیشه و قاینات هر کدام ۴ مورد، زیرکوه ۳ مورد و از شهرستان درمیان و نهبندان هرکدام یک مورد جدید از بیماری کرونا شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت:همچنین از ۴۶۷ تست سریع کرونا در شبانه روز گذشته ۱۵۷ مبتلای جدید شناسایی شد.

وی گفت: در حال حاضر ۲۱۶ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۸۴ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۱۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال دو نفر وخیم است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۵۹ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۵۴ بیمار شامل ۱۹ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۱ هزار ۴۲۷ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۶۳ هزار ۴۳۱ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۲ هزار و ۴۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

وی افزود: در شبانه روز گذشته با یک مورد جدید فوت، تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۳۰ نفر افزایش یافت.

وی گفت: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند ۴۴ هزار و ۹۳۲ نفر رسید و تاکنون ۲۳ هزار و ۹۵۲ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: