به گزارش برنا خراسان جنوبی، علی اکبر اکبری راد مدیر کل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی امروز در نشست شورای هماهنگی ادارات و دستگاه های وابسته به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی که در محل اداره کل تامین اجتماعی استان تشکیل شده بود با تبریک هفته تامین اجتماعی و تشکر از همراهی وهمکاری مجموعه تامین اجتماعی استان با کار آفرینان، کارفرمایان، کارگران، تولید کنندگان و... در استان گفت با توجه به وجود کرونا وتعطیلی  واحدهای تولیدی یا ایجاد مشکلاتی برای تولید کنندگان، کار آفرینان و.... در استان، شخص مدیر کل وهمکاران شان توجه خوبی به این قشر نموده اند که جای تشکر دارد .

اکبری راد بر توجه به تولید ملی ودرخواست استمرار اینگونه توجهات همه دستگاه‌ها به حوزه تولید، سرمایه گذاران واشتغال استان تاکید کرد و گفت تولید ملی در واقع ستون فقرات اقتصاد مقاومتی محسوب می شود وبایستی برای ایجاد اشتغال وتوسعه سرمایه گذاری ورونق تولید همت جمعی داشته باشیم.

وی به سرمایه ها وظرفیت های ارزشمند استان ازجمله معادن، محصولات استراتژیک ومرز اشاره کرد و گفت علاوه براین ظرفیت ها، کارگران بعنوان سرمایه ارزشمند استان که چرخ تولید به دستان توانایی‌شان می‌چرخد نیازمند آرامش خاطر وامنیت شغلی هستند که اگر تامین اجتماعی وادارت کل استان از جمله تعاون کارورفاه اجتماعی اقدامات وپیگیری های خوبی برای رفع مشکلات ومطالبات آنان داشته اند ولی ضرورت دارد بیش از پیش از قشر ارزشمند دفاع وبرای احقاق حقوق آنان تلاش کنیم.

وی با اشاره به برخورداری بیش از 50درصد مردم شریف استان از خدمات تامین اجتماعی گفت چتر تامین اجتماعی گسترده وفراگیر وبایستی برای توجه بیشتر به جامعه هدف تحت پوشش این سازمان همت گماشت. وبا اشاره به فرمایش بنیانگذار کبیر وفقید انقلاب اسلامی ایران که فرموده اند چرخ عظیم جوامع بشری با دست توانای کارگران می‌چرخد اظهار داشت قطعا رسیدگی به امورات و مشکلات کارگران بایستی در دستور کار این شورا باشد. وی به نقش وعملکرد تامین اجتماعی در توسعه ورونق اقتصادی، سرمایه گذاری و اشتغال اشاره کرد وگفت با انعطاف در قانون وقانون را به سمت ارباب رجوع توجه دادن موجب افزایش رضایت مندی جامعه هدف خواهد شد اگر چه جامعه هدف تامین اجتماعی رضایت مطلوبی از تامین اجتماعی استان داشته و دارند.

وبر اطلاع رسانی بخشنامه های ابلاغی مبنی بر بخشودگی برای کارفرمایان، کارآفرینان، کارگران، تولیدکنندگان و.... توسط تامین اجتماعی استان تأکید کرد و گفت ضرورت دارد مصوبات سفر معاونین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حوزه تامین اجتماعی دنبال شود. دراین نشست  محمدی مدیر کل تامین اجتماعی استان با ارائه گزارشی از توجهات انجام شده واقدامات دوران کرونا به جامعه هدف به ابلاغ احداث ساختمان شعبه تامین اجتماعی شهرستان بشرویه با اعتبار اولیه 5میلیارد تومان و ایجاد شعبه تامین اجتماعی در بعضی از شهرستان هاپی سفر معاونین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به استان خبر داد وگفت بزودی عملیات احداث ساختمان تامین اجتماعی شهرستان بشرویه با حداقل 430 متر مربع آغاز میشود.

ملایی رئیس بانک توسعه تعاون استان نیز از ابلاغ 216میلیاردتومان تومان مصوبه سفر معاونین وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به استان خبر داد و گفت از این مبلغ تاکنون 140 میلیارد تومان اختصاص یافته که برای راه اندازی وتوسعه 14 طرح بزرگ تولیدی صنعتی در استان هزینه وپرداخت خواهد شد. رضا اشرفی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان نیز از پیگیری مستمر مصوبات سفر معاونین به این استان توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گفت واظهار داشت. برخورداری بالغ بر 30هزار خانوار روستایی عشایری وکشاورزی استان از بیمه روستایی عشایری، احداث وتکمیل مجموعه های ورزشی در سطح استان، توسعه و تجهیز مراکز فنی حرفه ای و..... ازجمله مصوبات این سفر بوده که مردم شریف استان از خدمات آن برخوردار شده اند ومیشوند

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: