به گزارش برنا خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در مراسم افتتاح یادمان شهدای گمنام شهر بیرجند خاطرنشان کرد:حضور ما در گلزار شهدا به جهت تکریم انسان های بزرگی است که برای دفاع از حریم اسلام و انقلاب جان خود را تقدیم نمودند.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) در روزهای شکل گیری انقلاب، فرمودند ما به دنبال این هستیم که فرهنگ اسلام و انقلاب به سراسر دنیا صادر شود.
استاندار متذکر شد: امروز شاهد این اتفاق هستیم که به برکت خون های پاک و مطهر شهیدان در کشورهای مختلف، حرکات استقلال طلبانه شکل می گیرد و همه آنها ادعا دارند که از انقلاب ما الهام گرفته اند.
ملانوری تأکید کرد: حضور ما در گلزار شهدا، احترام به مقام شامخ کسانی است که اهدای جان خودمسیر پربرکتی را ایجاد کردند که همه ملت های تحت ستم با تأسی از آن ها در برابر جور قد علم کنند و عزت انسانی را در جامعه خود به وجود بیاورند.
وی اظهار داشت: در شرایط امروز، هر کسی در هر جایگاه و مسئولیتی که دارد باید برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، تلاش نماید.
استاندار گفت: در این روزهای هفته دفاع مقدس، کلیدواژه هایی مثل دفاع و تقدس این دفاع را یادآوری می کنیم و آن چه به جایگاه شهدا نورانیت می بخشد، همین تقدس دفاع ما می باشد.
ملانوری افزود: ما نجنگیدیم که افرادی را بکشیم یا سرزمین دیگران را از بین ببریم، بلکه با ایمان به خدا و اعتقاد به حریت و انسانیت، به دفاع از ناموس انسان ها و مکتب اسلام پرداختیم.
وی تصریح نمود: ما بر اساس یک اعتقاد دینی و الهی به میدان رفتیم تا با نیتی خدایی از ارزش ها دفاع کنیم.
به گفته وی؛ انقلاب ما ذیل مکتب عاشورا شکل گرفته و ما در این نظام اعتقاد داریم که باید خدمت کنیم تا جامعه خود را آرمانی و الهی نگهداریم و پیش ببریم.

در این مراسم یادمان ۵ شهید گمنام مدفون در پارک شهدای گمنام بلوار پاسداران بیرجند به بهره برداری رسید.
پیمانکار این پروژه سازمان بسیج سازندگی استان بوده و تمام هزینه های اجرای آن را نیز بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تامین نموده است.
این پروژه در قالب سازه فلزی ۸ ضلعی با زیربنای ۳۶ متر مربع و هزینه کرد  ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار احداث شده است.
شایان ذکر است: تا انتهای هفته دفاع مقدس، یادمان شهدای گمنام در شهرهای دیهوک و درح نیز به بهره برداری می رسند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: