به گزارش برنا خراسان جنوبی، رقابت‌های تیمی پانزده توپ اسنوکر آقایان به میزبانی خراسان جنوبی در شهرستان بیرجند به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور 48 نفر طی 3 روز برگزار شد.

"کاظم ساجد" رئیس هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس استان خراسان جنوبی در مراسم اختتامیه این مسابقات با اشاره به استقبال چشمگیر علاقمندان به این رشته گفت: علی رغم استقبال زیاد علاقمندان به این رشته برای شرکت در این دوره از مسابقات، رعایت صحیح شیوه نامه‌ها و دستورالعمل های بهداشتی و حفظ سلامت ورزشکاران را در دستور کار خود قرار دادیم و نتوانستیم افراد بیشتری را در این مسابقات پذیرش نمائیم اما به موازات آن مقرر گردید مسابقات بیشتری را در تقویم سالانه هیئت پیاده سازی نمائیم.

رئیس هیئت بولینگ، بیلیارد و بولس استان خراسان جنوبی افزود در این دوره از مسابقات آقایان محمدباقری، مرتضی امینی، کیان انصاریان تیم سردار دلها مقام نخست و امیرسخندان، حسین کمالی، علی علمدار تیم تنظیم موتور سخندان مقام دوم  و  مهدی رجایی، امیرحسین گوهری تیم طبس 1 مقام سوم را از آن خود کردند. در پایان از سوی مسئولان هیات بولینگ و بیلیارد استان خراسان جنوبی به نفرات برتر لوح و تندیس و همچنین جوایز نقدی اهداء گردید.

لازم به ذکر است داوری  این دوره از مسابقات را فاضل فروتن، سبحان شاعرزاده، احسان دهقانی،حجت علی آبادی، احمد رضایی برعهده داشتند.

ساجد بیان کرد: بیلیارد ورزشی است که می تواند به تقویت  ذهن و تحرک جسمانی جوانان و نوجوانان کمک ویژه ای نماید و امیدواریم با گسترش این ورزش در استان خصوصا در بین نسل جوان،  سبب جذب افراد بیشتری در این رشته  ورزشی شویم.

کاظم ساجد ادامه داد: بیلیارد خراسان جنوبی از پتانسیل بالایی برخوردار است که می‌تواند برای استان افتخارآفرینی کند، همچنین با برگزاری چنین مسابقاتی فضای مناسبی برای فعالیت ورزشکاران به وجود می‌آید که بتوانند شرایط بهتری برای حضور در مسابقات کشوری داشته‌باشند.

وی خبرداد : هیات بولینگ و بیلیارد در طی ماه آینده، طبق برنامه ریزی بعمل آمده، کلاس های جهش یک داوری را با حضور آقای منصور مقدم پیش رو دارد که بصورت کشوری به میزبانی شهرستان بیرجند برگزار می گردد و همچنین مسابقات رنکینگ استانی جهت اعزام به مسابقات شرق کشور را در برنامه های آتی گنجانده است.

رئیس هیات بولینگ و بیلیارد خراسان جنوبی در ادامه بااشاره به فعال بودن بیلیارد بانوان در استان، افزود:متاسفانه با وجود اینکه در مسابقات استانی و کشوری از حضور بانوان در بخش داوری مسابقات استفاده می شود، ما در این دوره موفق به کسب مجوزهای لازم جهت حضور و داوری بانوان داور استانمان نشدیم و از  حضور  این عزیزان که اتفاقا تجارب بالاتری نسبت به اقایان داور استان در بازی های کشوری داشتند، محروم ماندیم.

همچنین وی، مشارکت فعالانه ورزشکاران بیلیارد و استعدادهای فراوان استان در این رشته ورزشی را از نتایج وجود باشگاه بیلیارد در استان دانست و گفت: به سهم خود از همراهی شرکت هموار ره آذر و شرکت عمران پالایش رادمان بیرجند که در برگزاری این دوره از مسابقات همراه بوده اند، تشکر کرده و تلاش داریم با همراهی اعضای هیئت رئیسه هیئت بولینگ و بیلیارد استان، مشکلات باشگاه ها را مرتفع سازیم تا شاهد ارتقا جایگاه ورزش پرطرفدار بیلیارد در استان خراسان جنوبی باشیم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: