به گزارش برنا خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در گفتگوی با خبرنگار صدا و سیما خاطر نشان کرد: خراسان‌ جنوبی در شهرستان های زیرکوه، نهبندان، درمیان و سربیشه گذرگاه مرزی دارد.

وی ادامه داد:با توجه به اتفاقات اخیر کشور افغانستان این احتمال وجود داشت که مرز ماهیرود هم تعطیل شود، اما با برنامه ریزی هایی که صورت گرفت، شرایط به خوبی مدیریت شد و ماهیرود حتی یک روز هم غیرفعال نبود.

استاندار اظهار داشت: در زمان استقرار دولت قبلی افغانستان، پیگیری های زیادی صورت گرفت و تلاش شد که هر چهار معبر مرزی استان فعال شوند.

ملانوری با تأکید بر این که در حال حاضر مرز یزدان در قالب خرده فروشی فعال است، تصریح نمود: روزانه ۸ تا ۱۰ کامیون کالا از مرز یزدان جابه جا می شود و وضعیت تردد کامیون ها نشان می دهد شرایط در حال توسعه است.

وی تأکید کرد: با پیگیری هایی که صورت گرفته، ظرف یکی دو هفته آینده، مبادلات خرده فروشی در دوکوهانه نهبندان هم آغاز می شود.

به گفته وی؛ در نتیجه رایزنی هایی که صورت گرفت و نشست هایی که بین تجار ما و کشور افغانستان انجام شد، ظرف یک ماه آینده شاهد فعالیت در گذر مرزی میل ۷۳ یا همان گلورده خواهیم بود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: