به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ حشمت اله صیدی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه های استان کردستان در محل شهرداری سنندج گفت: اتفاقی تاریخی برای شهر سنندج افتاده است که باید همه مردم و مسئولان دست به دست هم دهند تا این مهم حفظ شود.

شهردار سنندج عنوان کرد: از سال ۲۰۰۳ یونسکو با فعال سازی سازمان فرهنگی و هنری به فکر انتخاب شهر های خلاق در جهان افتاد.

او افزود: پیش از سنندج و بندر عباس تنها اصفهان و رشت از ایران در میان شهر های خلاق جهان در یونسکو ثبت شده بودند.

او افزود: از سال 96 پس از انتخاب بنده در شهرداری این موضوع در سنندج کلید خورد و مسئولان استانی نیز به این مهم اعتباراتی را اختصاص دادند تا امروز سنندج به این عنوان دست پیدا کند.

صیدی گفت: شیراز، مشهد و چند شهر دیگر نیز در تلاش بودند که خود را در شبکه شهر های خلاق یونسکو ثبت کنند اما با تلاش مسئولان استان کردستان، دکتر اسعد اردلان و خانم دکتر گزانی این موضوع به کردستان رسید.

شهردار سنندج اظهار داشت: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان، انجمن موسیقی استان، دانشگاه کردستان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از جمله اداراتی بودند که ما را در این راه حمایت کردند.

صیدی افزود: انتخاب سنندج از سوی یونسکو تنها ابتدا راه است و باید در این راه تلاش شود که با تولید محتوا این موضوع حفظ شود.

او افزود: تا زمانی که بنده در شهرداری حضور داشته باشم تضمین می دهم که این عنوان به نام سنندج ماندگار شود.

شهردار سنندج گفت: یکی از تاثیراتی که این عنوان برای سنندج داشت این بود که سرمایه گذاری که تمایلی برای سرمایه گذاری در سنندج نداشت با شنیدن این خبر تمایل خود را برای آغاز سرمایه گذاری نشان داد.