به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛  حجت الاسلام ستار علیزاده در همایش محوری روز ملی تکریم و بزرگداشت امام زادگان در آستان فاطمه اخری(س) رشت با گرامیداشت هفته قضائیه، گفت: رئیس جدید قوه قضائیه از روز انتصاب، امید قضاوت عادلانه و علوی را در ملت ایران زنده کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در ادامه با اشاره به وجود 940 بقعه متبرکه و مزار شریف امام زادگان در گیلان، اظهار داشت: مزار امام زادگان در گیلان نشان هویت دینی و ولایی و بیانگر دین مداری و برخورداری از فرهنگ علوی در این خطه است.

وی به مزار فاطمه اخری و آقا سید جلال الدین اشرف در گیلان اشاره و خاطرنشان ساخت:  هیچ استانی مانند گیلان افتخار میزبانی دو فرزند بلافصل امام موسی کاظم(علیه السلام) را ندارد.

علیزاده، مزار امام زادگان را محل نزول رحمت و برکات الهی دانست و گفت: تکریم امام زادگان، پاسداشت راه نورانی ائمه هدی و تعظیم شعائر الهی است.

وی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم مزار امامزادگان به ویژه آستان خواهر امام(سلام الله علیه) که نگین درخشان رشت است رونق و آبادانی در خور شان خود را داشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه هرچه داریم از این امام زادگان داریم، اظهار کرد: آستان خواهر امام به جایگاه واقعی خودش نرسیده است.

وی افزود: حضور جوانان انقلابی در مزار امام زادگان به ویژه آستان خواهر امام بیش از گذشته شده و حضور هیئت امنا انقلابی در حال رفع کردن مشکلات است.

علیزاده اذعان داشت: بستر خدمتگذاری در آستان امام زادگان فراهم است و هیئت امنا بقاع متبرکه از حضور جوانان در این اماکن مقدس استقبال می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار داشت: آستان فاطمه اخری مظلوم است و  از همه مسئولان و مردم می‌خواهیم برای رفع این مظلومیت تلاش کنند.

 

photo_2020-06-27_15-30-02

photo_2020-06-27_15-30-02 (3)

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: