به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ ساسان کفایی صبح امروز در گفتگویی با خبرنگار برنا در حاشیه ی ارسال تجهیزات مورد نیاز محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست به پاسگاههای محیط بانی استان ،اظهار داشت : هماهنگی هایی صورت گرفته تا پاسگاههای محیط بانی کاملا تجهیز شوند و انشاءالله پاسگاههای محروم نیز امسال بازسازی و تجهیز خواهند شد تا بدین وسیله موجب دلگرمی محیط بانان عزیز شویم.

وی با بیان اینکه ارسال ملزومات برای پاسگاهها در همه ی بسیج صورت می گیرد ،گفت : پرسنل محیط بانی بسیجی وار و بی ادعا در حال فعالیت هستند و گاها خبرهایی که از تلاشگران منتشر می شود نشان دهنده ی نوع و سختی فعالیت این عزیزان است که جان بر کف نهاده و با عشق و علاقه برای حفظ محیط زیست و هویت ملی تلاش می کنند .

کفایی خاطر نشان کرد : اکثر محیط بانان در استان گیلان تحصیلات آکادمی و دانشگاهی دارند و به لحاظ تجربی نیز به خوبی آموخته هایی دارند و در سه ماهه نخست سالجاری رتبه ی اول کشوری در بخش محیط بانان فعال را داشتیم.

کفایی با بر شمردن ملزومات مورد نیاز تعلق گرفته به پاسگاههای محیط بانی عنوان کرد : تلاش گردیده تا این ملزومات از نوع خوب و ایده آل باشد تا امکان رفاه محیط بانان را از نظر اسکان و همچنین البسه و ادوات شخصی و تجهیزات انفرادی فراهم نماید .

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت : 170 نفر محیط بان در گیلان داریم اما از نظر تعداد محیط بانان مورد نیاز در چارت سازمانی و ابلاغی در استان کمبود داریم که باید به مجموعه ما اضافه شوند.

 وی اضافه کرد : تعداد 21 پاسگاه محیط بانی در کل استان وجود دارد.

 کفایی در خصوص پرداخت به موقع حقوق و مزایای محیط بانان گفت :  خوشبختانه از زمان حضور دکتر کلانتری در راس سازمان محیط زیست کشور ارزش گذاری به خدمات محیط بانان در دستور کار قرار گرفته است و البته هنوز نیاز داریم که از منابع ملی و استانی از لحاظ حقوقی و تجهیزات ما را حمایت کنند چون محیط بانان در خط مقدم مبارزه با متخلفین هستند و حمایت از این عزیزان موجب ارتقای راندمان فعالیت و حفاظت از آب و خاک این مملکت خواهد شد .

کفایی با اشاره به محدودیت های کرونایی و طرح دور کاری پرسنل ادارات عنوان کرد : شرایط دور کاری شامل حال محیط بانان نمی شود و از همین جا می توان به این امر پی برد که محیط بانان از جان خود برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست مایه می گذارند .

وی تصریح کرد : انواع تجهیزات بهداشتی و ضد عفونی در اختیار محیط بانان در پاسگاهها قرار گرفته است.

کفایی در خصوص شرایط محیط زیست گیلان گفت : استان گیلان از تنوع زیستی و اکوسیستمی  بالایی در بین استانهای کشور برخوردار است و این موجب می شود که حفاظت از این منابع سختتر شود و از سوی دیگر رعایت پروتکل های زیست محیطی نیز در این استان باید با دقت و اشراف بیشتری صورت گیرد .

وی در پایان عنوان کرد : پرسنل شاغل در مجموعه اداره کل محیط زیست گیلان نیز از لحاظ سواد آکادمیک در سطح بسیار خوبی قرار دارند و آموزش دیده هستند و همچنین پرسنلی شرافتمند و غیرتمند در راه اجرای وظایف خود می باشند.

233

3333

4455

خبرنگار: ماریا اخوان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: