به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ معاون میراث‌فرهنگی گیلان با اعلام این خبر گفت: در این جلسه سه بنا تاریخی از استان گیلان که به منظور واگذاری به صندوق حفظ احیای کشور معرفی شده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند. بنای تاریخی کاروانسرا تی‌تی به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب و دارا بودن شاخص های معماری مربوط به کاروانسراهای کشور و تمایز این کاروانسرا با دیگر کاروانسرا های کشور و قرار گیری آن در منطقه کوهستانی جنگلی به عنوان یکی از بناهای ارزشمند و جز نفایس ملی کشور تصویب شد.

جهانی افزود: حمام تاریخی مریان دیگر بنای معرفی شده قابل واگذاری به صندوق بود؛ این بنا در 22 کیلومتری ارتفاعات شهرستان تالش و در روستای مریان قرار دارد و به عنوان یکی از بناهای واگذاری مورد تایید اعضا و کمیته نفایس کشور قرار گرفت.

او در انتها عنوان کرد: بنای تاریخی خانه صادقی در شهر لاهیجان دیگر بنای معرفی شده بوده که در داخل بافت تاریخی شهر لاهیجان قرار گرفته و در حال حاضر به عنوان اداره میراث فرهنگی شهرستان لاهیجان مورد استفاده قرار می‌گیرد و مقرر شد به عنوان یک بنای تاریخی ارزشمند مورد مطالعه و بررسی بیشتر قرار گیرد و در صورت تصویب کمیته نفایس ملی کشور قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را خواهد داشت و می تواند به سرمایه گذاران خصوصی واگذار شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: