به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ سهیل حق شناس سرمربی تیم فوتبال سپید رود رشت و عضو کمیته داوطلبین هیات ورزشهای همگانی گیلان ، در گفتگویی ضمن تبریک شب یلدا و آرزوی سلامتی برای مردم اظهار داشت :تمام تلاشهای بشر در زندگی برای رسیدن به نقطه آرامش است و این آرامش را افراد مختلف در زمینه های گوناگونی جستجو میکنند.

وی گفت : به طور مثال یک نفر در موسیقی،یک نفر در کتاب خواندن و یه عده هم در ورزش و فعالیت جسمانی به دنبال آرامش روح و روان خود هستند.

حق شناس افزود: همه این موارد بخشی از نیازهای وجود انسان است  اما آن چیزی که بتواند هم روح  و هم جسممان را جلا دهد ، بی شک ورزش و پویایی است.

وی اضافه کرد :این نیاز باعث شده است  تا امروزه همه به این باور برسند که ورزش بخش لاینفک زندگی انسانهاست و ما هم خوشحالیم که بخش کوچکی از این دنیای پر شور و نشاط هستیم.

این عضو کمیته داوطلبین هیات ورزشهای همگانی گیلان گفت : با توجه به شرایط خاصی که امروزه بر دنیا حاکم شده(پاندمی کرونا) استانداردهای زندگی دستخوش تغییر شده اند که امیدوارم ملاکها و معیارهای ما برای سلامتی و نشاط عوض نشده باشند و تحرک جای خود را به سستی و رخوت نداده باشد.

وی با بیان اینکه اگر چه لذت ورزش دسته جمعی بسیار بیشتر است ، تاکید کرد : یادمان باشد تمام تلاش ما برای رسیدن به سلامتی و آرامش بیشتر است بنابراین باتوجه به رعایت نکات بهداشتی در این دوران ، امن ترین مکان برای ما منزل و امن ترین ورزش ورزشهای انفرادی  است .

حق شناس افزود : همچنین ورزش کردن در مکانهای خلوت با رعایت کامل اصول بهداشتی نیز میتواند درارتقا سلامت جامعه بسیار حائز اهمیت باشد.

وی با اشاره به اینکه همه ی ما علاقمند به سلامتی اطرافیان و خانواده هستیم، افزود : در حال حاضر بهترین کار ورزش کردن در خانه  و اماکن ایمن بارعایت پروتکل های بهداشتی است  تا از انتقال ویروس به دیگران و عزیزانمان جلوگیری کنیم.

وی با تبریک فرا رسیدن شب یلدا افزود : امیدوارم در شب یلدا در کنار خانواده از با هم بودن لذت ببرید،و همچنین آرزو میکنم سال بعد در کنار همه عزیزانی باشید که امسال به دلیل شرایط کرونا نتوانستند در این شب باستانی را درکنار شما جشن بگیرند.

وی در خاتمه با شعری به سخنان خود پایان داد  و گفت : به قول حضرت حافظ که میفرمایند:

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد

وجود نازکت آزرده گزند مباد

به امید دنیایی شاد و سالم برای همه هم استانی ها و ایران عزیز.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: