به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ دکتر آبتین حیدر زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این وبینار با اشاره به اهمیت و اهداف طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، گزارش جامعی از روند اجرای طرح  مذکور  ارایه داد.

وی افزود: با شناسایی به موقع و زود هنگام گروه های پر خطر مانند سالمندان و افرادی که بیماری زمینه ای دارند ، مانند مبتلایان به دیابت، پر فشاری خون، بیماری های قلبی و تنفسی،  آزمایش سریع (راپید تست) در درب منازل صورت خواهد گرفت.

معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تشدید نظارت‌های وزارت بهداشت، بیان کرد : رعایت دستورالعمل ها در معابر عمومی و بازارها به شدت افزایش یافته و حتی توانستیم رتبه برتر  کشوری را نیز کسب کنیم. 

وی با بیان اینکه ما  هیچ  تمایلی به تعطیل کردن حتی یک مورد از کسب و کارها را نداریم، افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجباری است و در نتیجه ناظرهای بهداشتی با شدت عمل بیشتر مجبور به تعطیلی اماکنی شدند که پروتکل‌های بهداشت را رعایت نمی‌کنند.

لازم به ذکر است: سی امین وبینار گزارش صبحگاهی هماهنگی و بررسی روند اجرای طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی در راستای مدیریت و کنترل بیماری کووید-19 گام چهارم غربالگری با حضور دکتر آبتین حیدرزاده - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان. معاونین، مدیران، روسای گروه و کارشناسان مرتبط معاونت بهداشتی دانشگاه با مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستانهای تابعه استان امروز 8 دی ماه سالجاری در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: