به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ، محمد جواد خانی پور با اعلام این خبر گفت : هرساله به منظور افزایش راندمان شبکه های آبیاری و انهار به دلیل رشد گیاهان و شیب کم موجود در جلگه ، انهار و زهکش ها لایروبی می شوند که تا کنون حدود 480 کیلومتر از انهار و زهکش های نیازمند به لایروبی در استان لایروبی شده اند.

وی با بیان اینکه تا کنون ؛ بیش از 95  درصد انهار و زهکش های نیازمند به لایروبی در  استان لایروبی شده اند،تصریح کرد : در مجموع برای امسال لایروبی حدود ۵۰۰ کیلومتر از انهار و رودخانه‌های استان برنامه ریزی شده است.

خانی پور با اشاره به وجود 370 سردهنه خاکی در سطح استان گیلان افزود : تا کنون 356 مورد از این سردهنه ها بازسازی و آبگذاری شده اند و مابقی نیز در اسرع وقت ابگذاری خواهند شد .

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان با تاکید بر استفاده از تمامی منابع آبی موجود در جهت تامین آب کشاورزی  ادامه داد :  حدود 60 درصد از ایستگاههای پمپاژ و چاههای عمیق تا کنون سرویس و راه اندازی شده  و مابقی نیز در صورت نیاز وارد  مدار بهره برداری خواهند شد .

وی در پایان تاکید نمود : کشاورزان عزیز گیلانی ضمن رعایت تقویم زراعی  ،از اولین مرحله آبگذاری که هم اکنون در کانال های آبیاری جاری است ، در جهت نشاکاری برنج استفاده نمایند .

glrw_25d8d4_1620036713

glrw_8b652f_1620036713

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: