به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ سرهنگ "حسین حسن‌پور" در گفت‌و‌گویی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی افزایش نارضایتی مردم مبنی بر برهم زدن نظم و امنیت عمومی توسط عده‌ای از جوانان که با حرکات نمایشی و مخاطره‌آمیز نسبت به برهم زدن نظم عمومی اقدام می‌کردند و همچنین ساماندهی گرو‌ه‌های گردشگری و ورزشی فاقد مجوز، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در آخرین روز هفته گذشته اجرا شد.

وی با بیان اینکه در این راستا، 5 دستگاه خودرو هنجارشکن و مخل آرامش و آسایش مردم توفیف شد از اعمال قانون 223 دستگاه خودرو متخلف، ارسال پیامک ارشادی برای مالکان 117 دستگاه خودرو و دستگیری 4 نفر نیز خبر داد.

جانشن فرماندهی انتظامی استان گیلان توسعه و امنیت مکمل یکدیگر قلمداد کرد و اذعان داشت: امنیت اصلی‌ترین اولویت توسعه گردشگری به شمار می‌رود.

این مقام انتظامی در ادامه برخورد با تورهای گردشگری و گروه‌های ورزشی فاقد مجوز در قالب اردوهای گردشگری، تیم‌های کوهنوردی و دوچرخه‌سواری را از فعالیت‌های دیگر نیروی انتظامی برای ساماندهی آنها اعلام کرد و گفت: در آخرین روز هفته گذشته از تردد 11 گروه گردشگری و ورزشی فاقد مجوز در قالب 4 دستگاه مینی‌بوس، 57 خودرو سواری و 41 خودرو آفرودی در استان گیلان جلوگیری شد.

وی در پایان تامین امنیت گردشگران و مسافران و همچنین حراست از مبانی اعتقادی و فرهنگ غنی ایران اسلامی را از اولویت‌های نیروی انتظامی قلمداد کرد و بیان داشت: طرح برخورد با تخلفات حادثه‌ساز و مخاطره‌آمیز، خودروهای هنجارشکن و تورهای گردشگری فاقد مجوز به صورت مستمر در دستور کار پلیس گیلان قرار دارد.

 


 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: