به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان؛ فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صمت گیلان پیامی را جهت تبریک و تقدیر از فعالان عرصه صادراتی گیلان به مناسبت روز ملی صادرات(29مهر)صادر کرد که متن پیام بدین شرح می باشد:

بازاریابی بیرون از کشور و صادرات (غیرنفتی) یکی از انواع حمایت از کالای ایرانی است

مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

صادرات، نمایش توان و اقتدار تولید کشور در سطوح بین المللی است

پرواضح است؛ صادرات، تنها مسیر موفق برای توسعه اقتصادی یک کشور در بازارهای جهانی و نمایش توان و اقتدار تولید کشور در سطوح بین المللی است. بر همین اساس، اهمیت و ضرورت حضور کالاهای ساخت یک کشور در بازار جهانی و در فضای اقتصاد جهانی از مهم ترین عوامل تکامل  و توسعه یافتگی است.

توجه به صادرات غیرنفتی برای برای نیل به قدرت اول اقتصادی منطقه، مستلزم تلاش بی‌وقفه کارآفرینان و همه دست‌اندرکاران اقتصاد کشور، به ویژه اهتمام روزافزون دولت در همه سطوح در رفع موانع پیش‌رو، نوسازی صنعتی ایران و جلب مشارکت و همراهی همه‌جانبه بخش خصوصی و دانشگاه‌ها و برقراری روابط توسعه یافته با کشورهای همسایه‌، منطقه و جهان است.

اینجانب در راستای منویات  رهبر معظم انقلاب  درباره سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید داخلی ، استراتژی برون رفت از شرایط کنونی اقتصاد ملی ایران را،  برونگرایی اقتصاد با محوریت توسعه صادرات غیرنفتی می‌دانم و با عنایت به ظرفیتهای زیرساختی متعدد ترانزیتی موجود، گیلان حتی بعنوان استان پایلوت صادراتی می تواند دروازه صادرات محصولات و تولیدات داخلی کل  کشور ، فعالیت گسترده ای را آغاز نماید.

لذا از شما فعالان عرصه صادراتی همراهی بیش از گذشته برای تلاش، کوشش و ارتقای بهره‌وری، جهت بلند آوازه ساختن نام و نشان‌های ایرانی در بازارهای جهانی و در همسایگی، خاورمیانه و حتی کشورهای اروپایی و علیرغم تحریم های خصمانه دشمنان نظام و همه مشکلاتی که در این مسیر با آن مواجهید را به عنوان هدفی دست ‌یافتنی انتظار دارم.

از اینرو بر خود واجب میدانم تا در بیست و نهمین روز از ماه مهر، ضمن ارج نهادن به تلاشهای کلیه فعالان و جهادگران عرصه صادرات و تجارت جهانی، روز ملی  صادرات را تبریک گفته  و از خدمات با ارزش و غرور آفرین  شما سروران گرامی تقدیر نموده، موفقیت و سلامتی همه حماسه سازان این عرصه را از درگاه  ایزد منان مسئلت نمایم.

فرهاد دلق پوش

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گیلان

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: