به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مهم ترین اخبار اجتماعی طی 24 ساعته گذشته به شرح ذیل است:

وزیر علوم:

تصمیم گیری نحوه فعالیت دانشگاه ها در اختیار مدیران است

منصور غلامی به تشریح آخرین تصمیمات درباره بازگشایی دانشگاه ها در ایام کرونا پرداخت.

اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی در تهران از امروز

براساس مصوبه ستاد ملی کرونا برگزاری هرگونه مراسم و همایش ممنوع است؛ یک سوم کارکنان ادارات دولتی کاهش خواهند یافت.

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

تست کرونای ۲۱۶۶ نفر دیگر مثبت شد/۱۰ استان کشور در وضعیت قرمز کرونایی

سیماسادات لاری گفت:از دیروز تا امروز ۲۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند.

شوهرم پول موادمخدرم را تامین نمی‌کرد با پسری دوست شدم و با هم رفتیم دزدی

زن ۲۹ ساله‌ای که به اتهام سرقت آهن آلات از ساختمان‌های در حال احداث با هوشیاری نیروهای تجسس کلانتری سپاد مشهد دستگیر شده است سرگذشت تاسف بارش را برای مشاور و مددکار اجتماعی کلانتری بازگو کرد.

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا مهرماه

گفت: پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا مهر ماه پرداخت می شود و امیدواریم فرهنگیان زیادی تا پایان سال تحصیلی آتی صاحب خانه شوند.

معاون بیمه‌ی سازمان تامین اجتماعی:

جاماندگان بیمه بیکاری کرونا با ۱۴۲۰ تماس بگیرند

با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد افراد ثبت نام شده مقرری بیمه بیکاری ایام کرونا را دریافت کرده اند گفت: افرادی که هنوز این مقرری را دریافت نکرده اند می توانند با شماره ۱۴۲۰ تماس بگیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران:

شهرداری تهران از بانک مرکزی انتظار اقدام فوری دارد

محسن هاشمی گفت : در صورت تعلل و تاخیر سیستم بانکی یک‌هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت اتوبوس و متروی تهران تا پایان تیر می سوزد.

نه حناچی به معلولین/ شهر انسان محور تنها یک شعار بود + عکس

شهردار تهران به شهر انسان محور در حالی تاکید دارد که خیابان های تهران به بن بست معلولین مبدل شده است.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی:

معدل دانش‌آموز ملاک عمل هدایت تحصیلی دانش‌آموز نیست

مسعود شکوهی به تشریح چگونگی هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پرداخت.

یادداشت؛

قرنطینه چگونه مانع از تیره و تار شدن روابط زوجین شود؟

به نظر می‌رسد که کووید ۱۹ علاوه بر اینکه تهدیدی جدی برای سلامتی ماست، پایش را از گلیمش فراتر نهاده و روابط عاطفی و سلامت روان‌مان را هم تهدید می‌کند اما توصیه روانشناسان برای مراقبت از روابط عاطفی در دوران قرنطینه چیست؟

نماینده مجلس شورای اسلامی:

سمن‌های جوانان فقط حمایت می‌خواهند/ باید امکانات را در اختیار جوانان پر ایده قرار دهیم/ موفقیت سمن‌های جوان زیر نظر وزارت ورزش و جوانان

احمدحسین فلاحی گفت: از آنجایی که جوانان سرشار از ایده و تفکر هستند باید امکانات متولیان را در اختیار آنها قرار دهیم تا کار کنند و کشور را به سمت پیشرفت حرکت دهند.

رئیس پلیس فتا تهران مطرح کرد:

سوءاستفاده از اطلاعات بانکی در سایت‌های شرط‌بندی/ استرداد عوامل خارجی سایت‌های شرط‌بندی از طریق پلیس بین‌الملل/ استفاده از کارت‌های اجاره‌ای برای اقدامات مجرمانه

سرهنگ معظمی گودرزی با هشدار به افرادی که کارت‌های خود را در فعالیت‌های شرط‌بندی دخیل می‌کنند، اذعان کرد: این افراد به اتهام معاونت شرکت در جرم تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

یک فعال محیط زیست چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

سرانجام نامشخص حقابه تالاب گاوخونی و زاینده رود/ برداشت‌های غیرمجاز از بالادست زاینده‌رود، تالاب گاوخونی را منشا گردو غبار کرد/ محیط زیست کم‌کاری می کند

هومان خاکپور گفت: امروزه گاوخونی تبدیل به منشا گرد و غبار در استان اصفهان شده و این ریشه در برداشت های غیرمجاز از بالادست زاینده‌رود دارد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی:

تمام افراد خانواده معلولین سرپرست خانوار مستمری دریافت می‌کنند/ بهزیستی هزینه شهریه دانشگاه آزاد فرزندان معلولین را برعهده گرفت

محمد نفریه گفت: اگر فرزندان فرد معلولِ سرپرست خانوار در دانشگاه آزاد درس بخوانند، صددرصد و اگر در دانشگاه‌های دیگر باشند 70 تا 80 درصد هزینه دانشگاه آنها توسط سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: