به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ اسدبیگی در خصوص چگونگی  توزیع واکسن آنفلوآنزا در استان به رسانه ها،اظهار کرد: این واکسن‌ها به‌طور رایگان در اختیار پرسنل بهداشتی درمانی درگیر با کرونا ویروس، پرسنل بخش‌های ویژه، مراکز بهداشتی درمانی، مادران باردار و بیماران خاص (دیالیزی، هموفیلی، بیماران EB، تالاسمی، MS، شیمی درمانی و...) قرار می‌گیرد.

اوافزود: در این سه مرحله بیش از ۳۰ هزار واکسن آنفلوآنزا وارد لرستان خواهد شد که به‌صورت رایگان در اختیار واجدین شرایط قرار می‌گیرد.

اسدبیگی خاطر نشان کرد: در مرحله دوم جانبازان، سالمندان، پرسنل نظامی و انتظامی، کارکنان محیط‌ زیست و دام‌پزشکی و... در اولویت دریافت این واکسن قرار دارند.

 او بیان کرد: واکسن آنفلوآنزایی که قرار است در اختیار داروخانه‌ها قرار گیرد هنوز وارد استان نشده و در صورت دریافت محموله آن‌را بین داروخانه‌ها با قیمت مصوب توزیع می‌‌کنیم که اولویت با افراد بالای ۶۰ سال و زیر ۵ سال است.

 معاون غذا ودارو علوم پزشکی لرستان یادآورشد:  در فاز اول نیاز نیست که افراد برای دریافت واکسن مراجعه کنند و مراکز بهداشتی درمانی هر منطقه براساس لیست و پرونده الکترونیکی که دارند به واجدین شرایط برای تزریق واکسن رایگان، فراخوان خواهند داد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: