به گزارش برنا، اخبار مهم گروه سیاسی خبرگزاری برنا به این شرح است:

مقام معظم رهبری:

امنیت، زیرساخت اساسی پیشرفت کشور است/ حضور ارتش آمریکا در منطقه مایه ویرانی است

مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح، صبح امروز (یکشنبه) از طریق ارتباط تصویری فرمانده کل قوا با فرماندهان و یگانهای حاضر در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه‌السلام) برگزار شد.به‌دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا تعدادی از یگانهای نمونه‌ از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در این برنامه حضور داشتند.

**********

یک حقوقدان:

باید بین اتهام و جرم تفاوت قائل شد/ بازداشت موقت در موارد بسیار محدودی مجاز است مثل قتل/ کاری را انجام بدهیم که دنیا ۵۰ سال پیش انجام داد

یک حقوقدان گفت: یکی از تخلفات برخی قضات که جنبه برخورد با آنها را پیدا می‌کند و موجب شکایت می‌شود، صدور نامتناسب قرار و عدم تناسب قرار با اتهام اتفاقی است.

*********

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس:

دولت مخالف ایجاد وزرای منطقه‌ای است/ باید استان‌ها ادغام شوند/ از هم گسیختگی و افزایش استان‌ها مشکل بزرگی است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: ایجاد وزیر منطقه‌ای گره‌گشا نیست بلکه باید اجماع استان‌ها را در دستور قرار دهیم تا مدیریت در آنها بهتر انجام شود.

*********

ایران پاسخ آذربایجان را داد/ امیرعبدالهیان: با ۱۸ کشور اروپایی در محل اقامت خودم دیدار کردم/ به زودی به مذاکرات برمی گردیم/ عکس گرفتن برای ملت ما چه نفعی دارد/ به جمع بندی نهایی در برجام نزدیک شدیم

وزیر امور خارجه گفت: برای مذاکرات در وین اتفاق نظر داریم اما فعلا مکان برای ما ملاک نیست و در حال نهایی کردن تیم هستیم.

*******

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

یک گوشمالی کوچک به کره‌ای‌ها دادیم

علیرضا سلیمی با اشاره به تولید 20 میلیون دستگاه در حوزه لوازم خانگی، اضافه کرد: این گوشمالی برای کره ای ها لازم بود تا در روز مبادا تصمیمات عاقلانه بگیرند.

********

نماینده ادوار مجلس با اشاره به اختلافات موجود میان ایران و آذربایجان:

دست‌‎هایی در کار است/ در زمان حیدر علی‌اف ما بسیار به او کمک کردیم

یک نماینده ادوار مجلس با اشاره به اختلافات موجود میان ایران و آذربایجان گفت: در دورانی که اتحاد جماهیر شوروی از هم پاشیده شده بود تنها آذربایجان بود که با مشکلات عدیده‌ای استقلال خود را به دست آورد و در زمان حیدر علی‌اف ما بسیار به او کمک کردیم، همچنین ارتباطات زیادی را برای آنها ایجاد کردیم تا مردم نخجوان به مشکل برنخورند.

********

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: