به گزارش برنا و به نقل از رسانه رسمی پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ایران در کنفرانس خبری پیش از آخرین دیدار از مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان 2021 آسیا در گروه پنجم، مقابل تیم الریان قطر گفت: قبل از صحبت کردن درباره بحث‌های فوتبالی، باید از تمام افرادی که برای انجام این دوره از مسابقات تلاش کردند و میزبانی تیم گوا و فدراسیون هند تشکر کنم. با تمام کم و کاستی‌ها، این میزبانی انجام شد و باید از تمام افرادی که برای برگزاری این مسابقات تلاش کردند تشکر کرد.

سرمربی سرخ‌پوشان ایران تصریح کرد: دیدار برابر الریان، آخرین بازی مرحله گروهی ما است و در این پنج بازی، عملکرد خوبی داشتیم و توانستیم خودمان را به عنوان یکی از تیم‌های صعود کننده به مرحله بعدی معرفی کنیم.

گل‌محمدی در ادامه افزود: باید از بازیکنان که شرایط و مشکلات زیادی را تحمل کردند و  با آنها جنگیدند و توانستند سربلند بیرون بیایند، تشکر کنم. روزهای خیلی سختی را پشت سر گذاشتند. استرس زیادی در بحث کرونا وجود داشت. تمام تیم‌هایی که در این گروه حضور داشتند به جز پرسپولیس واکسن زده بودند. این امر استرس زیادی را به بازیکنان وارد  کرد. باید از مسئولان کشوری بخواهیم نسبت به واکسیناسیون عمومی اقدام‌های جدی‌تری صورت بگیرد. خصوصا ورزشکاران همیشه در معرض ابتلا هستند.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: تمام بازی‌هایی که در گروه ما انجام می‌شود سختی خاص خودش را دارد و برای ما مهم هستند. مقابل الریان هم باید کیفیت خوب خود را نشان بدهیم. باید بتوانیم به عنوان تیم اول گروه، راهی مرحله بعدی شویم. با تمام وجود و قوای خود مقابل حریف بازی می‌کنیم و می‌دانیم الریان هم می‌توانست به عنوان یکی از تیم‌های صعودکننده گروه، خودش را معرفی کند اما آنها مقداری بدشانسی آوردند و هم نتوانستند از فرصت‌هایشان استفاده کنند. امیدوارم بازی خوبی شود و پس از بازی، صحبت‌های بیشتری درباره این مسابقه خواهیم داشت.

یحیی گل‌محمدی درباره اینکه با توجه به شکست پرسپولیس مقابل الوحده آیا این تیم برابر الریان همان پرسپولیس همیشگی خواهد بود، عنوان کرد: در بازی قبلی هم سزاوار باخت نبودیم و اسیر 45 دقیقه بد بازی کردن خودمان شدیم که در شروع کار، آن اتفاق افتاد. در ادامه فرصت‌های خوبی برای جبران داشتیم و حتی داور یک پنالتی هم به سود پرسپولیس نگرفت.

او در ادامه گفت: مقابل الوحده اصلا مستحق باخت نبودیم و حداقل نتیجه‌ای که باید رقم می‌خورد مساوی بود. اسیر اتفاقات بازی شدیم و نتوانستیم از فرصت‌های خود استفاده کنیم. الوحده هم با در نظر گرفتن انصاف خیلی خوب دفاع کرد و توانست بازی را ببرد. برای دیدار فردا هم مانند 5 بازی قبلی هدف اصلی ما گرفتن امتیازهای کامل است. برای این هدف باید بجنگیم و تمرکز داشته باشیم.

گل محمدی درباره اینکه با توجه به عملکرد گوا در این مسابقات آیا احتمال دارد در آینده بازیکنانی از هند در ایران یا کشورتان در هندوستان بازی کنند، افزود: فکر می‌کنم فوتبال هند در سال‌های اخیر از لحاظ کیفیت بازیکنان، برگزاری مسابقات و امکانات پیشرفت خوبی داشته چرا که نه. این اتفاق می‌تواند برای بازیکنان و مربیان ایرانی  و هندی خوب باشد. مراوده فوتبالی جذابی می‌تواند برای بازیکنان و مربیان هر دو کشور صورت بگیرد.

سرمربی پرسپولیس درباره بازگشت عیسی آل کثیر به ترکیب پرسپولیس و میزان رضایت از عملکرد این بازیکن گفت: فکر می‌کنم با توجه به اتفاقی که برای آل کثیر افتاد و سبب محرومیت 6 ماهه‌اش شد جا دارد به فرم قبلی بازگردد. احتیاج به زمان و مسابقات بیشتری دارد تا به فرم اصلی اش بازگردد. باید به وی زمان داده شود و منتظر باشیم همان عیسی قبلی باشد. این اطمینان از طرف ما وجود دارد و باید کمک کنیم خیلی زود به فرم خوب خود بازگردد. باید این کار را انجام بدهیم.

یحیی درباره اینکه با در نظر گرفتن یک مجموعه از نتایج، آیا باخت به الوحده به سود پرسپولیس بود، بیان کرد: فکر می‌کنم باخت مقابل الوحده می‌تواند در آینده به پرسپولیس کمک کند. باید نقاط ضعف را برطرف کنیم. امکان دارد برخی باخت‌ها از بردن بیشتر به ما کمک کند. باید از این بازی درس گرفته و نقاط ضعف‌مان را بهتر و زودتر پیدا کرده و آنها را برطرف کنیم. این کار را هم انجام می‌دهیم و ان‌شاءالله با آمادگی خوبی مقابل الریان قرار می‌گیریم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: