بهروز سلطانی در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا:

من بودم به نیازمند هم فرصت می‌دادم/ نباید هنگ‌کنگ را دست‌کم بگیریم/ حق لک بود که به تیم ملی دعوت شود

من بودم به نیازمند هم فرصت می‌دادم/ نباید هنگ‌کنگ را دست‌کم بگیریم/ حق لک بود که به تیم ملی دعوت شود

پیشکسوت فوتبال گفت: در اینکه علیرضا بیرانوند دروازه‌بان خوبی است و از تجربیات بالایی برخوردار است شکی وجود ندارد.

بهروز سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با مثبت ارزیابی کردن شرایط فنی تیم ملی اظهار داشت: تیم ملی از نظر ساختار فنی و فوتبالی سر و شکل خوبی دارد و امیدوار هستم با توجه به توان فنی خوبی که در تیم حاکم است، در پایان تورنمنت پیش رو بتوانیم صعود به جام جهانی را جشن بگیریم.

او در ادامه افزود: چکیده و ماحصل فوتبال هر کشور در قالب تیم ملی آن کشور تبلور پیدا می کند و در حال حاضر نگاه همه فوتبالی ها و مردم به موفقیت این تیم دوخته شده است. به هر حال این تیم با شرایط خاصی پای در منامه گذاشته و باید با پیروزی در تمام بازی هایش به هدفی که در پیش روی دارد، دست پیدا کند.

سلطانی با اشاره به مشکلات تیم ملی در مسیر پیش روی برای صعود به جام جهانی تاکید کرد: یکسری سوء مدیریت ها باعث شد این تیم با دغدغه هایی روبرو شود. به هر صورت برگزاری بازی دوستانه و تدارکاتی یکی از اولین نیازهای تیم ملی بود. با توجه به حساسیت های موجود بهتر این بود که لیگ زودتر تعطیل شود تا تیم ملی در فضای بازی های دوستانه به هماهنگی بهتری دست پیدا می کرد، ضمن اینکه میزبانی بحرین چالش مهمی است که ما در بازی های پیش روی با آن روبرو هستیم. علاوه بر شرایط خاص آب و هوایی بحرین، با توجه به مشکلات قبلی یک مقدار نگران کارشکنی های میزبان هستم و پیش بینی می کنم بحرینی ها برای تیم ما در این کشور مشکلاتی را به وجود بیاورند.

او درمورد فضای فنی تیم ملی در آستانه بازی‌های ایران در منامه اظهار داشت: ما تیم خوب و استخوان داری را در اختیار داریم اما ایکاش با دعوت از یکسری نفرات جوان و با انگیزه از دل لیگ، وضعیت تیم ملی از حیث نفر و بازیکن تغییراتی را داشت. حساسیت بازی ها و نتیجه گرایی که در حال حاضر برای تیم ملی اهمیت زیادی دارد عملا ایجاد تغییرات را منتفی کرده است اما من اعتقاد دارم با تشکیل تیم امید باید از همین حالا به فکر پشتوانه سازی برای تیم ملی بزرگسالان مان باشیم.

سلطانی درخصوص بازی اول ایران برابر هنگ کنگ تاکید کرد: این روزها همه از سختی بازی برابر بحرین و عراق صحبت می کنند اما به نظرم نباید از کنار حریفی به نام هنگ کنگ هم به سادگی عبور کرد. در حال حاضر هیچ تیمی در سطح آسیا تیم و حریف آسانی نیست، ضمن اینکه باید به این نکته اشاره کنم که سبک این تیم به سبک تیم های شرق آسیا نزدیک است و باید با حواس جمع در این دیدار روبروی حریف مان به میدان برویم تا غافلگیر نشویم.

دروازه‌بان پیشین تیم ملی و پرسپولیس درمورد گلرهای حال حاضر تیم ملی به خبرنگار برنا گفت: دروازه بان های خوبی برای این بازی ها به اردوی تیم ملی دعوت شده اند اما اگر به جای کادر فنی بودم از نفراتی مثل حامد لک و سیدحسین حسینی به سادگی چشم پوشی نمی کردم. چه اشکالی داشت به جای 4 دروازه بان 6 دروازه بان دعوت می شد و آنها هم در کنار تیم ملی کسی تجربه می کردند.

او درخصوص انتخاب شماره یک برای حفاظت از دروازه تیم ملی در بحرین تصریح کرد: در اینکه علیرضا بیرانوند دروازه بان خوبی است و از تجربیات بالایی برخوردار است شکی وجود ندارد اما اگر من جای کادر فنی تیم ملی بودم در این بازی ها به گلری مثل پیام نیازمند اعتماد می کردم و به او فرصت بازی و حراست از دروازه تیم ملی را می دادم. متاسفانه خیلی وقت ها نتیجه گرایی در فوتبال ما شرایط خاصی را برای عدم استفاده از نیروهای جوان و مستعد ایجاد می کند. به هر صورت امیدوارم هر کدام یک از این بچه ها که برای حضور در درون دروازه ایران کاندیدا می شوند بتوانند بهترین عملکرد را برای تیم ملی از خود به نمایش بگذارند.

سلطانی در پایان درمورد شرایط حامد لک گفت: لک در پرسپولیس شرایط خوبی دارد و ضریب اطمینان خوبی را در درون دروازه تیم ایجاد کرده است. حق او بود که به تیم ملی دعوت شود و در کنار دروازه بان های ملی پوش حضور داشته باشد. حامد از نظر فنی و روحی – روانی گلر ششدانگی برای پرسپولیس محسوب می شود. 4

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده