به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ محمدی معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر کشور عنوان داشت عملیات های ارزیابی اولیه وجستجو ونجات از شب گذشته آغاز شده وهم اکنون نیز ادامه دارد که خوشبختانه به غیر  از تعدادی  مصدوم سرپایی این زلزله تلفات جانی نداشته است ولی خسارات مالی وفیزیکی زیادی به ابنیه ها وساخت وسازها وارد شده وبه همین منظور شهر سیسخت به ده منطقه عملیاتی تفکیک شدو امروز صبح نیروهای عملیاتی ارزیاب در قالب ده تیم تقسیم بندی شده وتمام نواحی شهرسی سخت و روستاهای اطراف را پایش وارزیابی می کنند.

محمدی افزود: با تعامل با همه دستگاههای عضو مدیریت بحران در استان وشهرستان دو اردوگاه اسکان  اضطراری برپا و آماده خدمت رسانی به زلزله زدگان می باشد که البته تاکنون با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا از این اردوگاهها استقبال نشده است .

معاون عملیات سازمان امدادونجات بیان داشت: باتوجه به گزارش بخشداران وخانه های هلال در روستاهای اطراف نیز آسیب ها عمدتا"مالی بوده  است.

وی ادامه داد: هم اکنون در همه بخش ها روستاهای متاثر از زلزله وشهرسی سخت درحال توزیع اقلام امدادی بین زلزله زدگان هستیم که تلاش می شود ان شاء الله تا امروز بعداز ظهر بتوانیم همه مناطق را پوشش دهیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: