به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (شنبه) در آیین تجلیل از کارمندان نمونه استانداری و فرمانداری های گیلان که با ارتباط تصویری فرمانداران صورت گرفت؛ با تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک آغاز دوره امامت حضرت ولیعصر(عج) اظهار داشت: در شرایطی قرار داریم که از یکسو با تنگناهای ناشی از تحریم های غیرقانونی دشمنان مواجه ایم و از سوی دیگر محدودیت های ناشی از شیوع کرونا بر تمامی ساحت های فردی و اجتماعی ما سایه افکنده است.

 وی منابع انسانی را ارزشمندترین سرمایه هر سازمان خواند و گفت: بطور جدی نیازمند استفاده مطلوب از امکانات و منابع هستیم و این امر در سایه راهبرد کارآمدی محقق می‌شود به این معنا که نظام اداری ، برنامه هایی عملی برای کارآمدی دستگاه ها تعریف کرده و عملکردها را مبتنی بر این چارچوب ارزیابی کند.

 دکتر زارع بر لزوم شناسایی کارمندان و مدیران موفق با توجه به عملکرد آنان در زمان وجود محدودیت ها تاکید کرد و افزود: معتقدم برای جلب رضایت مردم ، دستگاه اداری باید دارای بهره وری و بازدهی مطلوب باشد و بدرستی نقش خود را در توسعه کشور و استان ایفا کند.

وی تصریح کرد: یکی از راه های نیل به این مهم ؛ دمیده شدن روح و جانی تازه در کالبد نظام اداری با استفاده از ظرفیت واقعی منابع انسانی است و در چنین صورتی‌ست که می‌توان گام هایی قابل قبول برای رفع مشکلات و شتاب در حرکت رو به جلو برای رسیدن به هدف غایی که همان توسعه و پیشرفت است؛ برداشت.

 استاندار گیلان با بیان اینکه همواره تهدیدها، بموقع شناسایی و برای تبدیل آنها به فرصت اقدام شود ، گفت: یکی از راه هایی که ما را در نیل به این هدف یاری می‌ر‌ساند؛ پاسخگویی به مردم و نگاهی خالصانه به انجام خدمت برای شهروندان است.

 نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: توجه داشته باشیم اجرای برنامه‌ها و پیشبرد امور جز با تعامل امکان‌پذیر نیست و باید بر نشاط و امیدواری جامعه بیافزاییم که یکی از ابزارهای تحقق آن؛ جلب رضایت مردم ، تکریم آنان و انجام امور محوله و اجابت نمودن درخواست های آنان در چارچوب های مشخص شده توسط قانون است.

استاندار گیلان بیان داشت: توسعه دولت الکترونیک گامی در جهت چابک سازی دولت، تسهیل خدمات به شهروندان، سالم سازی محیط اداری و از سوی دیگر با توجه به شرایط حال حاضر و شیوع کرونا؛ اقدامی در حفظ سلامت جامعه است که انتظار دارم جدی گرفته شود.

در این مراسم ضمن تقدیر از مدیران و کارمندان نمونه استانداری و فرمانداری ها، پیشنهاداتی در جهت بهبود فضای اداری و توسعه خدمات رسانی از سوی مدیران و کارکنان نمونه مطرح شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: